ΣΥΝΕΔΡΙΟ "FAKE NEWS IN UND AUS DER ANTIKE" 28-30 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2022 ΑΙΘΟΥΣΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗ - ΝΟΜΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΑΘΗΝΩΝ

Wednesday 28 Σεπτεμβρίου 2022
Συνέδριο "FAKE NEWS IN UND AUS DER ANTIKE" 28-30 Σεπτεμβρίου 2022 Αίθουσα Οικονομίδη - Νομική Σχολή Αθηνών

Από τις 28 ως τις 30 Σεπτεμβρίου θα διεξαχθεί στην Αθήνα (Αίθουσα Οικονομίδη, Νομική Σχολή) το δεύτερο μέρος ενός πολύ ενδιαφέροντος συνεδρίου με τον τίτλο "FAKE NEWS IN UND AUS DER ANTIKE" το οποίο έχει ως αντικείμενο τις ψευδείς ειδήσεις στον αρχαίο κόσμο.

Το συνέδριο συνδιοργανώνεται από τα πανεπιστήμια της Τρίερ (Diego Debrasi, Θεοφάνης Τσιαμπόκαλος) και της Αθήνας (Αμφιλόχιος Παπαθωμάς) με τη χρηματοδότηση της DAAD German Academic Exchange Service στο πλαίσιο συνεργασίας μεταξύ των δύο Πανεπιστημίων.

Το συνέδριο θα μεταδοθεί επίσης ζωντανά μέσω zoom για όσους δεν μπορούν να παρευρεθούν.

Για εγγραφές μπορείτε να στείλετε μέηλ μέχρι τις 26 Σεπτεμβρίου στη διεύθυνση: fakenewsant@uni-trier.de.

Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε στην ιστοσελίδα του συνεδρίου: