EΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ ΤΟΥ ΘΕΡΙΝΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ BAAG-BOSTON UNIVERSITY-SIG

Friday 17 Ιουνίου 2022

Το αγγλόφωνο “BA Program in the Archaeology, History, and Literature of Ancient Greece” (BAAG) της Φιλοσοφικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, το πρώτο αγγλόφωνο προπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών στην Ελλάδα, διοργάνωσε το πρώτο θερινό εκπαιδευτικό πρόγραμμά του σε συνεργασία με το Τμήμα Κλασικών Σπουδών του Boston University (USA) και το Study in Greece (SIG) και τίτλο “Voyage into Greek Civilization” (Ταξίδι στον Ελληνικό Πολιτισμό)”.

Το πρόγραμμα εγκαινιάστηκε στις 19 Μαΐου 2022 και θα ολοκληρωθεί στις 19 Ιουνίου 2022.

Η Τελετή Λήξης του θερινού εκπαιδευτικού προγράμματος BAAG- Boston University-SIG θα γίνει την Πέμπτη 17 Ιουνίου 2022, ώρα 19.00, Παλαιό Πανεπιστήμιο (Θόλου 5, Πλάκα).

Για περαιτέρω πληροφορίες μπορείτε να απευθυνθείτε στον κ. Παπαϊωάννου: theopap[at]studyingreece.edu[dot]gr